وبلاگ

بهترین وکیل مهریه یاخچی آباد تهران

مشاوره حقوقی مهریه یاخچی آباد تهران

بهترین وکیل مهریه یاخچی آباد تهران / مشاوره حقوقی مهریه یاخچی آباد تهران- اجرای سریع مهریه یاخچی آباد تهران – توقیف اموال یاخچی آباد تهران

وکیل وصول مهریه شخصی است مسلط به قوانین و مقررات و شناخت دقیق ادارات و دادگاه ها جهت اجرای مهریه و تنظیم لوایح و مکاتبه با پلیس راهوار -بانک ها -اداره ثبت و … است.

یکی از موضوعات حقوقی مهم و پر چالش  و اساسی که می توان گفت به یک معضل بزرگ در جامعه تبدیل شده است موضوع مهریه است که با توجه به، به روز رسانی شدن قوانین آن بی شک برای به اجرا گذاشتن مهریه و هزینه های  مهم آن شما نیازمند مشاوره حقوقی با یک وکیل مجرب و کار بلد در این زمینه هستید که مجموعه ی ما این وکیل را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اجرا گذاشتن مهریه چگونه است؟

ازدواج آثار مالی به دنبال دارد که مهم ترین آن مهریه است. مهریه مالی (نقد یا غیر نقد) است که با انعقاد نکاح، مرد متعهد می شود که به همسر خود بپردازد. وکیل مهریه منطقه ۱تهران/مشاوره حقوقی مهریه منطقه

اجرای سریع مهریه -مهریه می تواند سکه ، پول ، مال منقول و غیر منقول و حتی انجام کاری مشخص از جانب مرد باشد. باید توجه داشت که مهریه باید مشخص و معین باشد. و مهریه دین است و بر عهده ی مرد می باشد.

بهترین وکیل مهریه

مشاوره حقوقی مهریه

اجرای سریع مهریه یاخچی آباد تهران -توقیف اموال هلال احمر تهران

مهریه می تواند به صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه باشد. عدم تعیین مهریه در نکاح دایم موجب بطلان نمی باشد. اما در عقد نکاح موقت حتما باید مهریه معین شود در غیر این صورت این امر موجب بطلان عقد می شود.

هزینه به اجرا گذاشتن مهریه

برای به اجرا گذاشتن مهریه باید توجه داشت که در قانون جدید مهریه، مهریه تا ۱۱۰ سکه تمام بهار آزادی ضمانت اجرای جلب ذو اعمال ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی دارد مثلا اگر مرد تا ۱۱۰ سکه را پرداخت کند و مابقی را پرداخت نکند امکان جلب و زندانی کردن شوهر وجود ندارد در این صورت مابقی مهریه می تواند با معرفی اموال مرد به دادگاه صورت بگیرد.

وکیل مهریه باغ فردوس / مشاوره حقوقی مهریه باغ فردوس

زن یا وکیل او می تواند اموال مرد را به دادگاه معرفی کند برای توقیف اما اموالی قابل توقیف خواهند بود که جز مستثنیات دین نباشند.

مهریه باید خصوصیاتی داشته باشد و اگر این خصوصیات را نداشته باشد مهریه باطل و بلا اثر  است اما تاثیری در عقد نکاح دایم ندارد. از جمله این ویزگی ها:

چه مهریه ای قابل اجرا گذاشتن است؟

۱-مهریه باید جنبه ی مالی (منقول یا غیر منقول) و ارزش مالی داشته باشد. و اگر ارزش مالی نداشته باشد مهریه باطل خواهد بود.

۲- مهریه باید مشخص و معین  باشد و اگر این گونه نباشد باطل است.

۳- مهریه بایستی  قابل تملک باشد.

۴- مهریه میبایست  مشروع باشد.

بهترین وکیل مهریه یاخچی آباد تهران /مشاوره حقوقی مهریه یاخچی آباد تهران- اجرای سریع مهریه یاخچی آباد تهران -توقیف اموال هلال احمر تهران ۱۶آذر

سوالی که پیش می آید این است که بعد از فوت شوهر تکلیف مهریه چه می شود؟

مهریه بعد از فوت شوهر از بین نمی رود و زن مهریه خود را از ماترک همسر اخذ می کند و دادگاه بر اساس اموالی که از شوهر به جا مانده است مهریه ی همسر او را پرداخت می کند. و نکته بسیار مهم این است که وراث مرد هیچ تکلیفی در پرداخت مهریه نخواهند داشت.

مهریه به دو روش می توان مطالبه شود:

۱-از طریق اجراییه ثبت: باید به این نکته توجه داشت که زن ملزم است در ابتدا به اجرای ثبت مراجعه کند و درخواست مطالبه ی مهریه را بدهد و دیگر نمی شود برای مطالبه ی مهریه مستقیما به دادگاه مراجعه کرد. زن با مدارک لازم به دفتر خانه ای که عقد در آن جا به ثبت رسیده است می رود و با پرداخت هزینه ی اجراییه مطالبه ی مهریه را ثبت می کند. و دفترخانه نیز اظهار نامه ای به زوج می فرستد تا ظرف ۱۰ روز به اداره ی ثبت مراجعه کرده و مالی را برای پرداخت مهریه معرفی کند.

بهترین وکیل مهریه یاخچی آباد تهران /مشاوره حقوقی مهریه یاخچی آباد تهران- اجرای سریع مهریه یاخچی آباد تهران -توقیف اموال هلال احمر تهران ۱۶آذر

۲- از طریق دادگاه: همان طور که گفته شد برای مطالبه مهریه نمی توان مستقیم به دادگاه رفت و وقتی که از طریق اجراییه ثبت نتوان از مرد مهریه را دریافت کرد دادگاه می تواند در مورد مهریه تعیین تکلیف کند.

پس از مطالبه ی مهریه، مرد می تواند درخواست اعسار بدهد و در صورت قبول درخواست وی پرداخت مهریه به صورت قسطی صورت می گیرد.

یک نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در صورت بخشش مهریه دگیر به هیچ وجه قابل مطالبه نمی باشد.

-هزینه ی به اجرا گذتشتن مهریه به عهده ی زوجه می باشد و با توجه به خواسته ی زوجه این هزینه محاسبه می گردد.

راه های صحبت با وکیل برای اجرا مهریه

آن چه گفته شد چکیده ای از بحث مهریه برای آشنایی شما عزیزان بود و تمام جزییات بخاطره خارج بودن از حوصله ی خواننده گفته نشده است بی شک برای مشکلات مهریه شما نیاز به مشاوره با وکیل و سپردن پرونده به بهترین وکیل تهران دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *