وبلاگ

منبع:

اگر شما به کسی سفته  یا چک دادید و در قبال سفته خیانت کرده است می توانید از وکیل خیانت در امانت سفته  یا چک کمک بگیرید و سوالات خود را بپرسید و در صورت تمایل پرونده خود را به گروه وکلای ما بدهید.
خیانت در امانت سفته

وکیل خیانت در امانت سفته

اگر شما به کسی سفته  یا چک دادید و در قبال سفته خیانت کرده است می توانید از وکیل خیانت در امانت سفته  یا چک کمک بگیرید و سوالات خود را بپرسید و در صورت تمایل پرونده خود را به گروه وکلای ما بدهید.

سفته یکی از مهم ترین اسناد تجاری می باشد و استفاده از این اسناد امروزه بسیار افزایش یافته است و می بایست نسبت به قوانین مربوط به اسناد تجاری و همچنین جرم های مرتبط با آن آگاهی کافی را داشت که مبادا دچار مشکل شد. یکی از این جرم ها جرم خیانت در امانت سفته می باشد. سفته خیلی از وقت ها در معاملاتی که ثمن آن مدت دار است مورد استفاده قرار می گیرد که برای تضمین آن معامله می باشد.

حال ممکن است قبل از زمان توافق شده سفته مورد استفاده قرار گیرد و جرم خیانت در امانت رخ دهد و باید توجه داشت تفاوتی نمی کند که بر روی برگه ی سفته عبارت امانی بودن ذکر شده باشد یا نشده باشد و فقط در صورت نوشتن لقظ امانی بر روی برگه سفته اثبات آن راحت تر انجام می شود و در صورت نوشته نشدن این عبارت دادگاه می تواند در این باره تحقیق کند و با توجه به مدارک موجود و به دست آورده شده و اظهارات شاکی می تواند جرم خیانت در امانت سفته را احراز کند و حکم به محکومیت مجرم داده شود. نکته مهمی که در تحقق این جرم باید به آن توجه شود این است که لزومی ندارد این عمل منجر به دریافت وجه از طرف مرتکب شود و همین که دست به این کار بزند حتی اگر منجر به دریافت وجه نشود برای تحقق جرم کافی می باشد.

همچنین مطالعه کنید:
وکیل ونک تهران ,دفتر وکالت ونک تهران ,مشاور حقوقی ونک

در این جا می بینید که خیانت در امانت کاملا بر عکس جرم کلاهبرداری می باشد زیرا که در کلاهبرداری می بایست انتفاع صورت گیرد و در خیانت در امانت سفته چنین چیزی مهم نمی باشد.

زمان دیگری که می توان گفت جرم خیانت در امانت سفته اتفاق می افتد زمانی است که پس از انجام دادن همه ی تعهدات شخص از پس دادن سفته به صاحبش خودداری کند و سفته را خرج کند.

می توان گفت که اثبات جرم خیانت در امانت سفته کار دشواری است و به صرف شکایت و ادعا در این مورد دادگاه به نفع شما رای صادر نخواهد کرد و لازم است در مرتبه ی اول در قراردادی که منعقد می کنید دقت کافی را کرده تا در دادگاه به راحتی بتوانید امانی بودن سفته را اثبات کنید و همچنین در زمان دادن دادخواست به دفتر دادگاه بهتر است کلیه مدارک خود را پیوست دادخواست کنید همچنین شما می توانید برای اثبات خیانت در امانت سفته از شاهد نیز استفاده کنید.

جرم خیانت در امانت سفته یکی از جرایمی است که این روزها کم اتفاق نمی افتد و شما بی شک نیازمند مشاوره با وکیل شرکت تجاری و مسلط به قوانین مربوط به سفته و جرم خیانت در امانت می باشید ، گروه وکلای ما با در اختیار قرار دادن وکیل مجرب در این زمینه به شما در گرفتن بهترین مشاوره و همچنین سپردن پرونده ی خود به بهترین وکیل سفته یا چک کمک خواهد کرد تا کارهای لازم را برای کمک به شما به بهترین نحو انجام دهد و از تضییع حقوق شما جلوگیری کند و به احیای حق شما کمک کند.

همچنین مطالعه کنید:
وکیل کلاهبرداری میدان انقلاب اسلامی  تهران Fraud lawyer enghelab eslami sq  Tehran

اگر میخواهید با بهترین وکیل تهران درگروه وکلای ما مشاوره حقوقی داشته باشید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و در صورت تمایل با متخصصان ما مشاوره حضوری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *