وبلاگ

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی در مورد اراضی و املاک, بیمه, خانواده, دعاوی حقوقی, شرکت های تجاری, علائم تجاری, کیفری

ضرورت مشاوره حقوقی

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که اولین گام برای مشاوره حقوقی چیست ؟ برای اینکه ما بتوانیم به این سوال شما پاسخ دهیم این مطلب را کامل بخوانید .

ممکن است شما هم مثل بسیاری از افراد در زندگی خود یک یا چندین بار با موضوعات مطروحه در محاکم دادگستری درگیر شوید. همانطور که هر کدام از ما امکان دارد در طول زندگی خودبا یک یا چند بیماری که نیازمند مراجعه به بیمارستان دارد مواجه شویم در خصوص مسائل حقوقی نیز این امکان وجود دارد که علی رغم میل باطنی ما مجبور شویم به محاکم دادگستری مراجعه کنیم. از همین رو ناچارا باید با وکیل دادگستری متخصص مشورت نموده و از تجربه و دانش وی استفاده نماییم. اما ممکن است راه کار لازم برای شناسایی وکیل متخصص را ندانیم.

معمولاً در این زمان اولین اقدامی که افراد انجام می‌دهند مراجعه به سایت های اینترنتی جهت شناسایی وکیل دادگستری می باشد و یا اگر در بین دوستان و آشنایان خود شخصی را که وکیل است بشناسند با اون مشورت می کنند.

شناسایی وکیل از طریق سایت‌های اینترنتی

فضای مجازی همانقدر که می تواند در زندگی به ما کمک کند و گره از مشکلات ما باز نمایند اما در عین حال ممکن است با توجه به اینکه آزادی اطلاعات در این فضا وجود داشته و هر شخصی آنچه را که تمایل دارد به اشتراک می گذارد برای ما مشکل نیز ایجاد کند. بسیار پیش آمده افرادی که تحصیلات حقوق عمومی نداشته و دارای پروانه وکالت نیز نمی باشند اما به صرف تجربه ای که در این زمینه به دست آورده اند خود را وکیل معرفی می نمایند. این افراد ممکن است در فضای مجازی نیز اقدام به تأسیس سایت نموده تا بتوانند موکل جذب کنند. در همین راستا اگر که شما قصد انتخاب وکیل از طریق فضای مجازی را دارید پیشنهاد ما به شما این است که پس از آنکه رزومه و سابقه کاری وکیل را در سایت او ملاحظه نمودید در سایت کانون وکلای دادگستری نیز اسم و فامیل او را جستجو نمایید. در صورتی که این فرد وکیل دادگستری بوده و پروانه وکالت داشته باشد سایت کانون وکلای دادگستری مشخصات او را در سامانه خود درج کرده و به شما نشان می دهد، از جمله شماره پروانه وکالت، نام و نام خانوادگی و محل دفتر و تلفن وکیل.

شناسایی وکیل متخصص

آنچه که در بالا گفته شد راهکاری مناسب برای شناسایی وکیل از طریق سایت های اینترنتی می باشد اما این نکته نیز حائز اهمیت است که با توجه به تخصصی شدن کلیه امور انتخاب وکیل نیز باید با توجه به تخصص وی صورت بگیرد. در پرونده های کیفری وکیل کیفری و در پرونده های خانواده وکیل متخصص در امور خانواده و در پرونده های حقوقی و ثبتی نیز به همین شکل وکیل حقوقی و وکیل ثبتی بهتر است که اعلام وکالت نمایند.
چطور باید متوجه شویم که یک وکیل در چه موردی دارای تخصص میباشد؟ با مطالعه رزومه وکیل که می تواند در سایت خود او وجود داشته باشد میتوان اطلاعات ابتدایی در خصوص تخصص وی به دست آورد همچنین وکلایی که چندین سال سابقه در یک زمینه خاص دارند نیز معمولاً در همان رشته شناخته شده و اگر از مراجعین آنها پرس و جو نمایید می توانند از میزان مهارت و تخصص وکیل برای شما اطلاعاتی در اختیار بگذارند. همچنین سابقه تحصیلی وکیل دادگستری نیز می تواند بیانگر تخصص وی باشد.

رشته های مختلف فعالیت وکیل

قطعاً وکیلی که در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تحصیلات تکمیلی خود را سپری کرده است گزینه مناسب تری برای وکالت در پرونده های کیفری از جمله کلاهبرداری خیانت در امانت یا قتل و می باشد از طرفی وکیلی که در رشته حقوق خصوصی مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا را اخذ نموده است توانایی بیشتری برای وکالت در پرونده های خلع ید و الزام به تنظیم سند رسمی و سایر پرونده‌های حقوقی دارد.
ما این این افتخار را داریم که نظر به همکاری با وکلای متخصص در زمینه های حقوقی و کیفری و املاک و ثبتی ومشاوره حقوقی با قضات بازنشسته دادگستری و وکلای بازنشسته که تجربه چندین ساله در زمینه های مختلف دارند کارنامه درخشانی را در خصوص پرونده های ارجاعی به دست آورده و همواره به دنبال کسب رضایت در این مورد می باشیم.
جهت برقراری ارتباط و مشاوره حقوقی می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با قید فوریت مشاوره نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *