وبلاگ

منبع:

توقیف اموال به عهده دایره اجرایی احکام است و باید بی وقفه اقدام به توقیف اموال محکوم علیه اقدام کند. اموال محکوم علیه به میزان حکم و هزینه ی اجرای احکام توقیف می شود.
وکیل توقیف اموال

توقیف اموال به عهده دایره اجرایی احکام است و باید بی وقفه اقدام به توقیف اموال محکوم علیه اقدام کند. اموال محکوم علیه به میزان حکم و هزینه ی اجرای احکام توقیف می شود. فردی که اموالش توقیف شده می تواند برای یک بار از دادگاه درخواست کند تا مال توقیف شده را تبدیل کند. البته به این معنا نیست که می توان مال کم ارزش تری را جایگزین مال اول نمود. در صورتی که حکم توقیف اموال صادر شده باشد نمی توان مال را به فروش رساند و یا به نام فرد دیگری ثبت کرد. نظر کارشناس نسبت به اموال توقیف شده به اطلاع طرفین می‌رسد و هر دو طرف می توانند نسبت به مبلغ اعلام شده اعتراض کنند. پس از ارزیابی، اموال به طور موقت به شخص حافظ سپرده می شود و اموال غیر منقول در اختیار شخص مالک یا متصرف قرار داده می شود از این پس مال توقیف شده را از طریق مزایده به فروش می گذارند. در زمان مزایده هر شخصی می تواند حضور داشته باشد حتی طرفین دعوا هم می توانند حضور داشته باشند. برخی اوقات هیچ خریداری برای اموال پیدا نمی شود و محکوم به می تواند برای دریافت طلب خود از چند راه اقدام کند اول این که دوباره مزایده را برگذار کند دوم مال دیگری را از اموال محکوم علیه به دادگاه معرفی کند سوم به مقدار طلب خود از اموال توقیف شده بر داشت کند. در صورتی که مال توقیف شده خریدار پیدا کند فروخته می شود اما در صورتی که خریدار پیدا نکرده باشد محکوم له می تواند مال را به تصرف خود در آورد.

دستور موقت چیست؟

دستور موقت یا دادرسی مدنی از طرف دادگاه مبنی بر توقیف اموال یا انجام عملی یا منع از امری انجام می شود. این دستور تاثیر چندانی در اصل دعوا ندارد و بیشتر مربوط به تامین خواسته است که برای طلب یا مال معینی است برای آنکه دستور موقت صادر شود باید موضوع دعوا مطرح شود.

مراحل رفع توقیف

مرجع صادر کننده حکم توقیف درخواستی مبنی بر رفع توقیف سهام شخص حقیقی یا حقوقی به معاونت حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال می نماید. سپس در مرحله بعد معاونت حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پس از بررسی درخواست مذکور، درخواست را به معاونت عملیاتی سهامداران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال می نماید. معاونت عملیات سهامداران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پس از بررسی در سامانه، سهام درون کد مجازی سهام مسدودی را به کدی که از ابتدا از آن منتقل گردیده، انتقال می دهد. معاونت عملیات سهامداران پس از رفع توقیف به امور حقوقی ارسال و به مرجع صادر کننده حکم و شرکت هایی که سهام سهامدار رفع توقیف گردیده طی نامه اطلاع می دهد.

آیا به وکیل توقیف اموال نیاز پیدا خواهید کرد یا خیر؟

اگر شما معتقد هستید که طرح دعوی به نفع شماست و می توانید اقدام به توقیف اموال فرد کنید در این مراحل دادگاه حتما نیاز به وکیل توقیف اموال پیدا می کنید چرا که وکیل توقیف اموال می تواند سرعت پیگیری پرونده را چند برابر کند و در مسیر پیشرفت پرونده های توقیف اموال نقش به سزایی داشته باشد. همان طور که می دانید وکیل در رشته های مختلف و متفاوتی جذب تخصص می کند و تجربه کاری خود را در تمامی موضوعات اختصاص نمی دهند به همین منظور در صورتی که قصد توقیف اموال فردی را دارید حتماً به یک وکیل توقیف اموال نیاز پیدا خواهید کرد و نه تنها نیاز شماست بلکه این روند و کمک گرفتن از وکیل توقیف اموال به نفع شما نیز خواهد بود. هر پرونده توقیف اموال متفاوت است و ظرافت های پیچیده ای دارد که می تواند در نهایت باعث پیروزی یا شکستن پرونده شود. با توجه به این، بعید است که یک فرد بتواند بدون داشتن وکیل توقیف اموال موفقیت خود در زمینه توقیف اموال را تضمین کند. انواع توقیف اموال به شرح زیر است:

توقیف اموال برای چک

در این مورد از توقیف اموال از تاریخ برگشت خوردن چک باید زمان پانزده روز بگذرد و سپس اقدام به توقیف اموال فرد نموده و حکم توقیف اموال را دریافت کنید از سوی قانون برای این مورد از توقیف اموال که به واسطه چک انجام می شود ضرورت و اهمیت بالایی قرار داده است و می توانید اموالی که آشکار به نام فرد است را به راحتی توقیف کنید اما گاهی اوقات بعضی از اموال را فرد به صورت صوری به نام فرد دیگری می زند و یا اموالی دارد که قابل رویت نیست و فرد دیگری جز خود او اطلاع ندارد در این هنگام شما برای توقیف اموال در صورتی که اطمینان داشته باشید که فرد اموالی دارد و آنها را پنهان کرده است می توانید به راحتی با کمک گرفتن از یک وکیل با تجربه و متخصص از این اموال اطلاع پیدا کرده و برای آنها حکم توقیف اموال دریافت کنید.

توقیف اموال کارفرما

توقیف اموال کارفرما در صورتی رخ می دهد که کارفرما بدهی خود را پرداخت نکرده باشد و از پرداخت آن سر باز بزند یا در پرداخت بدهی خود تاخیر داشته و همچنین به افراد دیگر نیز بدهکار باشد در صورتی که این بدهی ها زیاد شود و کارفرما اقدام به فرارکند و یا در شرف ورشکستگی باشد، شما می توانید اقدام به توقیف اموال کارفرما کنید البته این روند نیز همانند دیگر روندهای قضایی از پیچیدگی به خصوصی برخوردار است که شما می توانید با کمک گرفتن از وکیل توقیف اموال به راحتی اموال کار فرما را توقیف کنید.

توقیف اموال برای مهریه

امروز توقیف اموال برای مهریه در اولویت دادگاه ها قرار می گیرد چرا که بیشترین آمار برای توقیف اموال به مهریه تعلق دارد در این مورد از ثبت شکایت جهت توقیف اموال را دادگاه به سرعت عکس العمل نشان می دهد اما در بیشتر اوقات به علت زیاد بودن سکه و همچنین بالا رفتن قیمت سکه همسر اقدام به فرار از دین می کند و مشکلاتی پیش پای خانم قرار می گیرد که البته کمک گرفتن از وکیل توقیف اموال در این مورد هم سبب می شود به سرعت اقدام به توقیف اموال نمود و همچنین خانم می تواند آمار اموال مرد را به وکیل خود ارائه دهد و دیگر نگران فرار از دین توسط مرد نباشد.

هزینه ی اخذ وکیل برای توقیف اموال چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل برای توقیف اموال معمولا درصدی از مبلغ خواسته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *