وبلاگ

منبع:

در این مقاله میخواهیم راجب وکیل قاچاق کالا و وکیل قاچاق ارز برای شما بگوییم و اگر شخصی دچار این مشکل شد جرمش چیست و وکیل چه کاری می تواند برای آن انجام بدهد.
وکیل قاچاق کالا | وکیل قاچاق ارز

قاچاق کالا و قاچاق ارز

در این مقاله میخواهیم راجب وکیل قاچاق کالا و وکیل قاچاق ارز برای شما بگوییم و اگر شخصی دچار این مشکل شد جرمش چیست و وکیل چه کاری می تواند برای آن انجام بدهد.

زمانی که فردی کالایی را از جایی به جای دیگر ببرد  صادر یا وارد میکند چه داخل مملکت و چه خارج مملکت و این حمل و نقل ممنوع باشد قاچاق کالا و ارز رخ داده است. یک سری آیین نامه ها در حمل ونقل کالا وجود دارد که زمانی که شخص آن ها را پیش روگیری نکند و مجوزهای لازم را کسب نکند قاچاق رخ داده است. در زمینه ی قاچاق یک سری کالاها ممنوع الورود می باشند مثل ماده مخدر و یک سری کالاها است که ممنوع الصدور می باشند مثل آثار باستانی یا کالاهایی که بنا بر شروط معین صادراتشان ممنوع می شود.

در زمینه ی قاچاق ارز اینگونه می توان به مدخل یا خروج ارز به مملکت توجه نمود  بدون آن که آیین نامه ها قانونی پیش روگیری شود و زمانی که قاچاق ارز اجرا می شود ارز قاچاق ضبط می شود و فردی که قاچاق کرده است به مجازات نقدی ی نقدی محکوم خواهد شد.

وکیل قاچاق ارز

مرجع صالح به بررسی قاچاق ارز و کالا تعزیرات حکومتی می باشند اما در صورتی که این قاچاق توسط کارمند حکومت و مامورین حکومت اجرا شود این بررسی در شایستگی دادسرا انقلاب خواهد بود. در زمینه ی قاچاق ارز و کالا قانون معین وجود دارد و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد که شما را مجاب  به استفاده از وکیل قاچاق کالا و ارز می کند که با دادهها کافی و بینش خود پرونده ی شما را در مسیر درست خود قرار دهد و از غبن و آسیب های مالی موکل تا حدی که می شود خودداری کند.

زمانی که شما به وکیل قاچاق کالا و ارز مراجعه می کنید و مشاوره حقوقی لازم را اجرا می دهید وکیل موضوعاتی را بررسی می کند و پرونده را مطالعه می کند و به شما خواهد گفت که جرم قاچاقی که اجرا داده اید مشمول تخفیف یا معافیت از مجازات می شود یا خیر ، آیا اجرا جرم قاچاق محتمل است باعث مصادره اموال شما مثل وسیله نقلیه شود یا خیر ، نکته ی دیگر لایحه ی دفاعی خواهد بود که وکیل تنظیم می کند که در این مورد بایست دقت کافی را داشته باشد تا از حق موکل خود به خوبی دفاع کند.وکیل قاچاق کالا | وکیل قاچاق ارز

قاچاق جرمی است که اثرات منفی بر اقتصاد می گذارد یکی از مواردی که اقتصاد ما از آن رنج می برد همین مسئله قاچاق در زمینه های گوناگون است که باعث شده برای مبارزه و خودداری با این پدیده قانون جدیدی به تصویب برسد.

وکیل قاچاق کالا و ارز برای دفاع عالی و بهینه  از موکل خود بایست نسبت به همه ی این قانون دادهها بالا و کافی را داشته باشد ، موسسه حقوقی ما با در اختیار داشتن وکلای مجرب بهترین وکیل قاچاق کالا و ارز را در اختیار شما قرار خواهد داد تا به فرم تلفنی و حضوری بتوانید مشاوره حقوقی لازم را با وی اجرا دهید و در فرم تمایل پرونده ی خود در این مسئله را به وی واگذار کنید تا وکیل قاچاق کالا و ارز پس از مطالعه ی دقیق پرونده و پرسش سوالات اساسی از شما آگاهی لازم را به دست آورد و با توجه به قانون بهترین دفاع را از شما اجرا دهد.

وکیل قاچاق کالا

موضوعی را که بایست در عقیده داشت منظور از کالا حتما نباید جسم ساخته شده و بی جان باشد . مثلا دام اینگونه مشمول همین ضابطه بوده و مدخل و خروج دام از مملکت بدون پیش روگیری آیین نامه ها ، قاچاق وجود دارد . قانونگذار کالاهای قاچاق را به ۳ دسته تقسیم کرده است .

کالای مجاز : کالایی است که اصدار یا مدخل آن با پیش روگیری آیین نامه ها گمرکی و بانکی ، نیاز به کسب مجوز ندارد .

کالای مجاز مشروط : کالایی که صادر را وارد کردن آن افزون بر اجرا آیین نامه ها گمرکی و بانکی ، نیاز به کسب مجوز دارد .

کالای ممنوع : کالایی که اصدار یا مدخل آن به طبق ضابطه ممنوع است .وکیل قاچاق کالا | وکیل قاچاق ارز

مجازات قاچاق کالاهای مجاز ، مجاز مشروط ، یارانه ای و ارز

در صورتی که فردی مرتکب قاچاق کالا و ارز و حمل یا نگهداری آن شود افزون بر ضبط کالا و ارز به مجازات نقدی های نقدی زیر محکوم می شود :

  • کالای مجاز : مجازات نقدی نقدی ۱ تا ۲ برابر ارزش کالا
  • کالای مجاز مشروط : مجازات نقدی نقدی معادل ۱ تا ۳ برابر ارزش کالا
  • کالای یارانه ای : مجازات نقدی نقدی معادل ۲ تا ۴ برابر ارزش کالا

درصورتیکه کالاهای فوق به نحو سازمان یافته قاچاق شود از ۹۱ روز حبس تا ۵ سال حبس و در صورتی که به قصد مقابله با نظام یا با دانش به موثر بودن آن فرم گیرد و منجر به اخلال گسترده در نظام اقتصادی مملکت شود ، مسئله مشمول ضابطه مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی مملکت می گردد که مجازاتهای به مراتب سنگین تری اعمال می شود .

قاچاقچی حرفه ای : فردی است که بیش از ۳ بار مرتکب قاچاق شود و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد .

قاچاقچی حرفه ای افزون بر ضبط کالا و یا ارز قاچاق به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال حبس و حداکثر جزای نقدی و شلاق محکوم می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *