وبلاگ

وکیل ملکی , وکیل ثبتی

وکیل ملکی منطقه ۵ تهران

وکیل ثبتی منطقه ۵ تهران

وکیل ملکی شخصی است که با تسلط کامل بر مباحث عقود و قراردادها با بررسی و تحلیل پرونده های حوزه اسناد و املاک به حدی ازتسلط رسیده  که  میتواند پرونده های ملکی و ثبتی را حل و فصل نماید. وکیل ملکی با تسلط بر قوانین و مقرات پایه و اصول قانون اساسی و حقوق مدنی و قوانین و مقررات حوزه ثبتی بهترین دفاع را انجام میدهد. وکیل ملکی همچنین با شناخت دادگاه های مختلف رویه حاکمبر محاکم و شناخت ادارات ثبت اسناد و املاک؛مالکیت و حقوق قرار دادی بهترین نتیجه ممکن را میگیرد. وکیل ملکی قابلیت طرح دادخواست در دعاوی مختلف ملکی از جمله اثبات وقوع بیع ، الزام به تنظیم سند ، دعاوی سه گانه تصرف (١- تصرف عدوانی حقوقی یاکیفری یا خلع ید یا تخلیه ید حسب مورد ٢- مزاحمت از حق ٣- ممانعت از حق) طرح دعوی و از حقوق موکل دفاع نماید.

وکیل ملکی با شناخت دقیق و با نکاهی دقیق و متفاوت بر موضوع با یک نکاه استراتژیک و سیستمی سعی در طرح دعوا یا حسب مورددفاع می نماید.

وکیل ملکی با شناخت دقیق دعاوی ملکی که همانا طرح دعوا در حوزه اموال غیر منقول اطلاق میگرد (زمین، آپارتمان و..) این اموال امکان جابجایی و نقل مکان از نقطه ای به نقطه دیگر ندارد.و بطور کلی شامل اراضی املاک میشود.

شایان ذکر است وکیل ملکی با اشراف بر اینکه املاک در یک تقسیم بندی به املاک تجاری یا مسکونی تقسیم میشود.

وکیل ثبتی متخصص

  • وکیل ثبتی دارای فن بیان عالی
  • آشنا با رویه قضایی در هر منطقه یا شهرستان
  • بررسی پرونده های مشابه
  • برقراری جلسات مشورتی با موکلین
  • تحلیل و انالیز سیستم پرونده

برخی دعواهای ملکی مرتبط بیک نقض تعهد از سوی طرفی از قرار داد است.که طرف دیگر چاره ای جز پناه بسیستم قانونی دولتی که همانا قوه قضاییه است ندارد.

بعضی  از دعاوی مربوط به به نقض عهد و یا عدم انجام تکلیف ها مقرر در قرارداد می باشد، بدون اینکه عنصر مجرمانه ای دخیل باشد. دعوای الزام به اخذ پایان کار، الزام به تنظیم سند رسمی، اخذ ثمن معامله، کلیه دعاوی مربوط به سرقفلی، و یا حق کسب و پیشه، دعاوی فسخ اجاره نامه و … در این دسته قرار می گیرند.

در برخی دیگر از دعواها ممکن است یکی از طرفین نسبت به ملک دیگری با سوء نیت عمل مجرمانه ای را انجام دهد. به عنوان نمونه  ممکن  است  ملکی را که متعلق به دیگری است به فروش برساند و یا بدون اجازه مالک، ملک را اجاره دهد و یا اینکه نسبت به املاک دیگران جعل سند کند. این دسته از دعاوی ملکی در دادسرا و دادگاه های کیفری مورد بررسی قرار می گیرد.

ویژگی وکیل ملکی

١-داشتن علم و دانش و تجربه کافی

٢-انتخاب راهی کوتاه و کم هزینه

٣-آشنایی با حقوق حوزه املاک و اسناد و ثبت

به شما کاربر عزیز که مقاله بالا را مطالعه کرده اید توصیه می گردد از خود وکیلی خودداری کنند و از تجارب تخصص و دانش وکلا و مشاوران حقوقی بهره برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *