وبلاگ

بهترین وکیل پولشویی -وکیل متخصص پولشویی- وکیل جرایم اقتصادی

وکیل پولشویی -بهترین وکیل پولشویی -وکیل متخصص پولشویی- وکیل جرایم اقتصادی

پولشویی چیست؟ هرگاه پولی و وجهی  که به صورت غیرقانونی و نامشروع به دست آمده است را مشروع و قانونی جلوه  و نمایش داده شود و وارد چرخه و دور  اقتصادی کشور گردد، پولشویی واقع می‌شود.

پولشویی تکنیکی است که ویژه  و مختص به مجرمان حرفه‌ای است. آن‌ها با کمک این تکنیک، وجوهی  را که از راه‌های غیرقانونی (قاچاق مواد مخدر،قاچاق کالا، فعالیت‌های تروریستی، کلاهبرداری، قاچاق دارو و…) به دست می‌آورند، به شیوه‌ای قانونی وارد اقتصاد می‌کنند و به این ترتیب حجم عظیم و بزرگی از  پول‌های نقد را در جریان روند قانونی بانکی وارد می‌نمایند، تا از پول نامشروع و غیرقانونی خود استفاده کنند.

این اقدام  مجرمانه، تقریبأ در تمام کشورهای دنیا اتفاق می‌افتد و معمولأ پول، بین چند کشور جا‌به‌جا خواهد شد.

با توجه به این مهم که در این فرآیند پول کثیف و نامشروع و غیرقانونی که از راه‌های غیرقانونی به دست آمده به پول تمیز تبدیل می‌شود، در اصطلاح به آن پولشویی می‌گویند.

وکیل پولشویی -وکیل متخصص در زمینه پولشویی، وکیل پایه یک دادگستری است که به تمام عناصر  و ارکان این جرم ، قوانین و مقررات راجع به پولشویی در ایران و همچنین کنوانسیون های بین المللی در خصوص جرم پولشویی آگاه بوده و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد.

 

حتی می توان گفت وکیل پولشویی باید به مصادیق و موارد مشکوک پولشویی که عبارتند از:

ارائه مدارک جعلی یا اطلاعات خلاف واقع ، درخواست های خلاف قوانین و مقررات ، فعال شدن ناگهانی و بی دلیل حسابهای راکد ، افتتاح حساب های متعدد به نام متقاضی و بستگان و …. نیز اشراف کامل داشته باشد چرا که این موارد در جریان رسیدگی و دفاع در دادگاه بسیار موثر است.

از جمله جرایمی که پولشویی در پی خواهند داشت می‌توان به جرایمی همچون رشوه، اختلاس، کلاه برداری، قاچاق، مواد مخدر و … اشاره نمود.

مزایای وکیل کیفری پولشویی

 • ارائه تحلیل و انالیز  اولیه وکیل پس از شنیدن اظهارات موکل جهت روشن شدن موضوع و اطلاع جریان رسیدگی به موکل؛

 • مراجعه وکیل به دادسرا و اعلام وکالت جهت دسترسی به پرونده و مطالعه دقیق و موبه مو آن و همچنین دفاع از موکل در جریان پاسخ به سؤالات بازپرس، درصورتی‌که پرونده در دادسرا باشد؛

 • موشکافی و تحقیق و تفحص در پرونده، اظهارات طرفین دعوا، اظهارات بازپرس و استفاده از تجارب قبلی خود وکیل و همچنین همکاران قاضی بازنشسته جهت یافتن دلایل و مدارک به نفع موکل؛

 • یافتن بهترین استراتژی و رهیافت  جهت دفاع از حقوقی موکلین، پس از مشورت با سایر وکلا و قضات بازنشسته؛

 • ایراد قانونی  گرفتن از اقدامات دادسرا در صورت عدم رعایت قانون و همچنین اعتراض به قرارهای نامتناسب صادره از دادسرا؛

 • در صورت لزوم، طرح دعوای متقابل علیه شاکی، از طریق بررسی دقیق پرونده و یافتن اشتباهات نادرست طرف مقابل برای احتمال مصالحه؛

 • در صورت لزوم، تلاش برای جلب رضایت و مصالحه به شاکی؛

 • طرح یک لایحه مناسب و دفاع در جلسه رسیدگی در دادگاه از موکل؛

 • پیگیری حقوق متهم در مرحله تجدیدنظر یا فرجام‌خواهی و در صورت لزوم اعاده دادرسی؛

 • نظارت بر رعایت حقوق موکل در اجرای احکام توسط قاضی اجرای احکام

 •  جهت مشاوره حقوقی مهریه و خانواده  کیفری اداری و… باشماره تلفن وکیل سید سجاد میرکاظمی ۰۹۱۲۲۲۷۴۹۸۳ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *